Centar za promicanje dobrobiti ranjivih osoba je 29. siječnja 2024. godine održaoo edukaciju  pod nazovim “Promicanje dobrobiti maloljetnih i ranjivih osoba u Katoličkoj Crkvi” – “Uvod u zaštitu i dobrobit djece i ranjivih osoba” u Centru za rehabilitaciju Zagreb Predavačice na edukaciji su voditeljica Centra dr. sc. Anita Dučkić Sertić te program managerica Centra Jelena Zadro, mag. psych.

Uvodni dio edukacije je protekao u predstavljanju misije i vizije Centra te u međusobnom upoznavanju sudionika i predavačica. Na edukaciji su sudjelovale njegovateljice, asistenti u organiziranom stanovanju, rehabilitatori, psiholog, socijalni radnici te radni terapeuti. Broj sudionika na edukaciji je 36.

O temi “Dostojanstvo ljudske osobe – interdisciplinarni pristup” je govorila voditeljica Centra dr. sc. Anita Dučkić Sertić. Zatim je nastavila s predavanjem pod nazivom “Granice u odnosima” nakon koje je uslijedila interaktivna radionica. Potom je program managerica Centra Jelena Zadro, mag. psych. održala predavanje pod nazivom “Vrste zlostavljanja, posljedice zlostavljanja, prepoznavanje rizičnih i zaštitnih čimbenika” koje je također bilo popraćeno interaktivnom radionicom. Nakon toga je uslijedio rad u manjim skupinama gdje su sudionici raspravljali o određenim primjerima te su izložili zaključke svojih skupina.

Potom su sudionici pozvani da ispune evaluacijske upitnike, nakon čega su im podijeljene potvrde za sudjelovanje. Sudionici su iznijeli svoje dojmove o održanoj edukaciji te izrazili želju za daljnjim educiranjem o ovoj tematici. Time je edukacija koja se održala 29. siječnja 2024. godine bila zaključena. Cilj govora o ovim temama jest podizanje razine svijesti te povećanje senzibilnosti u prepoznavanju zlostavljanja i zanemarivanja.