Dr. sc. Marijana Matijaš sa Sveučilišnog odjela za psihologiju od 21. do 25. kolovoza 2023. sudjelovala je na metodološkoj ljetnoj školi u Utrechtu.

Tema ljetne škole bila je Modeling the Dynamics of Intensive Longitudinal Data u okviru koje se raspravljalo o suvremenim pristupima u istraživanju intenzivnih longitudinalnih podataka, kao i o korištenju različitih softverskih paketa (npr. R i Mplus) za modeliranje i obradu ove vrste podataka.

Viša asistentica Matijaš sudjelovala je u ovom programu kao članica istraživačke grupe u okviru projekta Odrednice, ishodi i međuodnos mentalnog i tjelesnog zdravlja žena u trudnoći i nakon porođaja (voditeljica izv. prof. dr. sc. Sandre Nakić Radoš, univ. spec. clin. psych.) kojeg financira Hrvatsko katoličko sveučilište.