U sklopu konferencije „Poljubac, a ne udarac“ koju je u subtou 23. ožujka 2024. organizirala Hrvatska akademska zajednica (HAZ) Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, u tematskoj panel raspravi Kako mediji (de)stigmatiziraju nasilje? sudjelovala je i naša dr. sc. Leali Osmančević.

U izlaganju je govorila o načinima medijskog izvještavanja o nasilju, osobito obiteljskom nasilju i nasilju nad djecom te međuvršnjačkom nasilju, etičkim smjernicama i utjecajem koji mediji mogu imati na različite medijske publike. Tijekom rasprave govorila je i o nužnosti medijske pismenosti i vještine kritičkoga vrednovanja medijskih sadržaja i informacija kao sastavnim dijelom svakog odgovornog građana, kao i važnosti društvene odgovornosti medija i javnosti.

Hrvatska akademska zajednica najstarija je studentska udruga u Republici Hrvatskoj. Bavi se organizacijom projekata koji otvaraju relevantne i aktualne društvene teme. Jednodnevna konferencija „Poljubac, a ne udarac“ sastojala se od tri tematske panel rasprave, pravne, medicinske i medijske te se interdisciplinarno pristupilo temi nasilja u današnjem društvu. Pokrovitelji konferencije su Ministarstvo zdravstva i Ministarstvo unutarnjih poslova.