U prilogu emisije „Dobro jutro, Hrvatska“,  gostovala je naša dr. sc. Leali Osmančević s Odjela za komunikologiju te govorila o izazovima interneta i društvenih mreža, načinima prevencije i uloge obitelji, nastavnika i stručnih suradnika kao i cijeloga društva u prevenciji i zaštiti djece. U emisiji je poseban naglasak stavila na zajedništvo, najprije u obitelji, a potom i u školi te važnost kvalitetnoga dijaloga djece s odraslim osobama kojima vjeruju, a sve s ciljem osviještenosti i prevencije neželjenih iskustava u digitalnom svijetu.

Također je u razgovoru naglasila važnu uloga civilnoga sektora u Hrvatskoj i medijskome opismenjavanju svih članova društva, počevši od predškolskoga uzrasta na primjeru Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu (DKMK) koje upravo u tom području djeluje već više od deset godina.