Dr. sc. Esther Gitman posjetila je u ponedjeljak 6. ožujka 2017. Hrvatsko katoličko sveučilište.

Tom prigodom susrela se s bračnim parom Šeget, Katarinom i Josipom, koji su joj u zahvalu za sve što čini za blaženog kardinala Alojzija Stepinca poklonili medaljicu s djelićem reverende blaženog kardinala Stepinca koju su, prema njihovom svjedočenju, dobili od kardinala Franje Kuharića kao i repliku Juraja Julija Klovića “Poklon mudraca”.

Dr. sc. Esther Gitman s bračnim parom Šeget

Dr. sc. Esther Gitman održat će predavanje “Postizanje uspjeha” u sklopu Konferencije “Napredak žena, napredak ekonomije” koja se održava u hotelu Sheraton u Zagrebu, a organizira je Hrvatska ženska mreža (The Croatian Women’s Network) iz Toronta u Kanadi.

Tom prigodom bit će po prvi put dodijeljena počasna nagrada “Friends of Croatia”  koju će dobit će dr. sc. Esther Gitman zbog njezinih zasluga u širenju istine o životu i radu blaženog kardinala Alojzija Stepinca.