Naš doktorand iz Laboratorija za etiku digitalnih tehnologija u zdravstvu (Digit-HeaL) Luka Poslon sudjelovao je na konferenciji koja se pod nazivom Catholic Social Teaching and Technology: Reimagining the Internet održala u Mumbaiju od 11. do 13. 3. 2024. pri St. Xavier’s College u Indiji. Konferencija se odvila u sklopu globalne mreže SPIRE koju koordinira University Notre Dame’s Center for Social Concerns s ciljem uključivanja u istraživanja i prepoznavanje znakova vremena kroz prizmu socijalnog nauka Crkve.

Cilj ove konferencije je bio razvoj međunarodnog istraživanja i ostvarenje autentičnog dijaloga o prošlosti, sadašnjosti i budućnosti interneta, a posebna pozornost posvetila se proučavanju indijskog konteksta i razvoja tehnološke scene putem promjena kroz društvene medije i umjetnu inteligenciju. Konferencija je bila usmjerena na izgradnju zajednice istraživača i stručnjaka iz industrije te proučavanje moralno relevantnih izazova interneta te utjecaja na tehnologija na društvo.

Naš doktorand Poslon održao sudjelovao u panel raspravi pod nazivom „Research Initiatives”. U svom nastupu analizirao je etičke izazove do kojih dolazi prilikom upotrebe metoda objašnjive umjetne inteligencije u zdravstvenoj skrbi i posljedice koje nove tehnologije uzrokuju u području zdravstvene skrbi.