Marina Merkaš_ Braga

Doc. dr. sc. Marina Merkaš sa Odjela za psihologiju sudjelovala je  od 8. do 12. rujna 2015.  u Bragi u Portugalu na međunarodnom znanstvenom skupu „17th European Conference on Developmental Psychology”.

Konferencija je bila posvećena temama iz područja razvojne psihologije te se odražava svake dvije godine u organizaciji društva „European Association of Development Psychology” čiji je član i docentica Merkaš.

Docentica Merkaš aktivno je sudjelovala u radu konferencije s dva izlaganja. Jedno izlaganje pod naslovom „Family economic hardship and adolescent emotional, behavioral and school functioning“ pripremljeno je u suradnji s kolegama s Odjela za psihologiju HKS-a, doc. dr. sc. Marijom Šakić Velić i asistentom Draganom Glavašem. Drugo izlaganje pod naslovom „The effects of parental and peer support on career aspirations of adolescents“ napravljeno je u suradnji s kolegama iz Instituta Pilar, doc. dr. sc. Ivom Šverko i doc. dr. sc. Tonijem Babarovićom na projektu „Vocational Development in Adolescence: Setting the Adolescent Career Transition Mode“, financiranom od Hrvatske zaklade za znanosti.