U utorak 23. travnja 2024. održan je okrugli stol „Tijelo u ravnoteži“ u zagrebačkoj osnovnoj školi Augusta Harambašića. Na okruglom stolu sudjelovao je poznati liječnik s TV ekrana, Natko Beck, dr. med., Dubravko Šimenc, nagrađivani hrvatski vaterpolist i doc. dr. sc. Ivana Brstilo Lovrić sa Sveučilišnog odjela za sociologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta uz moderiranje ravnatelja Tomislava Filića i psihologinje Ivane Lončarević.

Gosti okruglog stola razmjenjivali su medicinske, športske i znanstvene poglede na tijelo u suvremenom društvu pri čemu je docentica Brstilo Lovrić dala osvrt na aktualne društvene trendove poput kulta tijela, kulture dijeta, medijskog diskursa o tijelu i problema pretilosti u Hrvatskoj. Velik odaziv roditelja pokazao je potrebu za interdisciplinarnom raspravom o ovoj temi koja se tiče svih dionika društva, a na osobit način djece i mladih.