U sklopu Erasmus+ programa mobilnosti doc. dr. sc. Miriam Mary Brgles s Odjela za sociologiju održala je od 17. do. 21. listopada 2023. niz predavanja na Institutu za sociologiju i CAQDAS TM Laboratoriju Jagiellonskog sveučilišta u Krakovu. Docentica Brgles i voditelj laboratorija, docent Grzegorz Bryda raspravljali su o daljnjim mogućnostima suradnje, kao i ljetnoj školi koju organizira CAQDAS TM Lab. Posljednjem predavanju nazočila je i ravnateljica Instituta za sociologiju prof. dr. sc. Marta Smagacz-Poziemska, koja je, uz docenta Brydu, povela i raspravu nakon predavanja te zahvalila docentici Brgles na održanim predavanjima. Više detalja o predavanjima moguće je pogledati na linku.

Docentica Brgles je u Krakovu također u ponedjeljak 23. listopada 2023. na Papinskom sveučilištu Ivana Pavla II. sudjelovala na konferenciji “Croatian Relations of John Paul II in Memories, on the 20th Anniversary of the Third Pilgrimage to Croatia and the Hundredth in the World as a Pilgrim Pope” s izlaganjem pod nazivom „Sculpture as a Medium and Knowledge: Memory of the Visit of Pope John Paul II to Croatia“.