U sklopu Erasmus+ programa, doc. dr. sc. Miriam Mary Brgles sa Sveučilišnog odjela za sociologiju od 1. do 8. travnja 2024. boravila je na Sveučilištu Paisii Hilendarski u bugarskome Plovdivu. Specifičnost zbog kojeg je docentica Brgles posjetila Sveučilište je da na njemu postoje čak dva Odjela za sociologiju. Tijekom boravka, održan je niz sastanaka s profesorima i zaposlenicima Sveučilišta,a o mogućim vrstama suradnje docentica Brgles razgovarala je s prodekanicom Fakulteta za filozofiju i povijest i Erasmus+ koordinatoricom Fakulteta, izv. prof. Meglenom Zlatkovom.

Sastanku su prisustvovali i profesori s Odjela za institucionalnu sociologiju, Odjela za teologiju te tajnica dekanata. Također, održani su sastanci i s dr. sc. Aygun Erturk, Erasmus+ koordinatoricom Fakulteta za ekonomiju i društvene znanosti i profesorima s Odjela za političke znanosti i sigurnost, sa savjetnikom Dmitrom Karamitevom iz Ureda za međunarodne odnose te predsjednicom Studentskoga udruženja, doktorandicom Viktorijom Paligorovom, s kojima se razgovaralo o mogućnostima gostujućih predavanja i organizacije Erasmus+ Blended Intensive Programa.