Docent sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju dr. sc. Ivan Uldrijan predavanjima za učitelje i stručne suradnike sudjeluje u ostvarenju projekta Medijski jak – kao superjunak! koji se održava u nekoliko osnovnih škola u organizaciji Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu.

Riječ je o inovativnom programu medijskog obrazovanja koji je započeo s provedbom u lipnju 2023., a u kojemu sudjeluju učenici drugih razreda osnovne škole tijekom tri godine trajanja projekta (2023.–2026.).

Docent Uldrijan održava predavanja za učitelje i stručne suradnike tijekom travnja i svibnja u osnovnim školama Katarine Zrinski u Krnjaku, Mihaela Šiloboda u Svetom Martinu pod Okićem, 22. lipnja u Sisku te Augusta Šenoe u Zagrebu.
Cilj je projekta pridonijeti jačanju osobnih kompetencija i socijalnih vještina učenika razredne nastave kroz kontinuirano medijsko obrazovanje tijekom kojeg se učenike izravno osnažuje za kritički usmjereno, proaktivno, sigurno i promišljeno kretanje u medijskom svijetu te ih se potiče na korištenje raznih pozitivnih aspekata medija. Program podupire Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike te zaklada Hrvatska za djecu.