Doc. dr. sc. Ivica Matić sa Sveučilišnog odjela za sestrinstvo osmislio je i uspješno proveo dvije radionice u organizaciji Radne skupine za strukovno obrazovanje pri Agenciji za mobilnost i programe Europske unije. Radionice na temu “Kreiranje ishoda učenja za međunarodnu mobilnost” (održana 4. prosinca 2023.) i “Učinak i diseminacija projektnih mobilnosti u kontekstu Erasmus+ programa” (održana 8. prosinca 2023.) izazvale su veliki interes mnogobrojnih sudionika iz svih dijelova Hrvatske koji su potencijalni prijavitelji ili već provode Erasmus+ projekte u strukovnom obrazovanju.

Ove radionice su bile ključne za kvalitetu i dugoročni učinak Erasmus+ projekata, pružajući sudionicima edukacije podršku u pripremi dokumentacije i osiguravanju kvalitete u međunarodnim mobilnostima. Rad docenta Matića u Radnoj skupini za strukovno obrazovanje pri Agenciji za mobilnost i programe Europske unije usmjeren je na podizanje kvalitete Erasmus+ projekata kroz edukacije sudionika i savjetovanja u pripremi dokumentacije za bilježenje i priznavanje ishoda učenja u međunarodnim mobilnostima, općenito u osiguravanju kvalitete u svim fazama projektnih aktivnosti te ostvarenju dugoročnog učinka Erasmus+ projekata.