U povodu Međunarodnoga dana sestrinstva koji se obilježava 12. svibnja jedna od tema emisije Dobro jutro, Hrvatska bila je najava dokumentarnog filma Biti medicinska sestra, scenaristice i redateljice Marijane Podgorelec. Uz gospođu Podgorelec u emisiji su sudjelovali predsjednica HUMS-a i pomoćnica ravnatelja za sestrinstvo KB Sv. Duh Tanja Lupieri, zamjenik pročelnice Sveučilišnog odjela za sestrinstvo HKS-a doc. dr. sc. Ivica Matić te prvostupnica sestrinstva Ana Širić.

Dokumentarni film HTV-a Biti medicinska sestra emitirat će se u utorak, 14. svibnja 2024. u 16.15 sati na HTV2, a vodit će gledatelje kroz inspirativne priče devet medicinskih sestara kroz nekoliko generacija, od učenica srednje medicinske škole do sestara koje rade u različitim zdravstvenim ustanovama.