Josip Ježovita, docent na Sveučilišnom odjelu za sociologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta i izv. prof. dr. sc. Silvija Migles s Katoličkog bogoslovnog fakulteta, sudjelovali su na generalnoj skupštini Europske studije vrijednosti (EVS) u Bukureštu u Rumunjskoj od 19. do 22. listopada 2023. Na skupštini se razgovaralo o planovima i ciljevima za šesti val međunarodnog istraživanja o vrijednostima u Europi koji će započeti 2026. Sudionici skupštine su također raspravljali o teorijskim i metodološkim pitanjima vezanim za anketni upitnik koji se koristio u prethodnom valu istraživanja i o mogućim promjenama za sljedeći val. Na radionicama se raspravljalo i o različitim mogućnostima financiranja projekta i suradnje između zemalja koje sudjeluju u EVS-u.