doc. dr. sc. Luka Šešo s Odjela za sociologiju održao je 9. svibnja 2017. godine  predavanje u sklopu Dana otvorenih vrata Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. U predavanju pod nazivom “Narodoznanstvo Antuna Radića ili kako čitati Drugog” Šešo je objasnio kako počeci hrvatske etnologije započinju Antunom Radićem koji je 1897. u svojem radu promovirao potrebu istraživanja seljačkog društva koje je u očima građanstva predstavljalo Drugog. Upravo je narodoznanstvo tj. etnologija trebala poslužiti pri pomirbi građanstva i seljaštva i premostiti jaz između onodobnih Nas i Drugih.  Predavanju su prisustvovali i studenti 3. godine preddiplomskog studija povijesti Hrvatskog katoličkog sveučilišta.