Docentica Ivana Brstilo Lovrić s Odjela za sociologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta i magistra sociologije Paula Zujić, naša studentica, gostovale su 13. listopada 2022. godine u emisiji trećeg programa Hrvatskog radija “Kozmos i etos”.

Emisija se bavi aktualnim i interdisciplinarnim temama iz znanosti, a povod gostovanju naših HKS-ovki bio je predstavljanje njihovoga  izvornog znanstvenog rada o odnosu tehnologije i ljudskoga tijela u perspektivi transhumanizma na teorijskoj i praktičnoj razini. Poseban je naglasak stavljen na rezultate njihovoga istraživanja o tom aktualnom i kontroverznom društvenom pokretu i fenomenu u kontekstu mladih u hrvatskom društvu, konkretno među studentima Grada Zagreba.

Autor i voditelj emisije je Marito Mihovil Letica, a urednica Nevenka Dujmović. Emisiju možete poslušati putem poveznice.