Od 25. do 27. veljače, asistentica Malešević sudjelovala je na STI (Social Trends Institute) Expert Meetingu na Sveučilištu Campus Bio-Medico u Rimu pod vodstvom profesorice Marte Bertolaso.

Skup pod nazivom  Healthcare 5.0: New perspectives in healthcare innovation and assessment okupio je stručnjake iz područja zdravstva, ekonomije, industrije, prava, umjetne inteligencije i digitalnog zdravstva. Asistentica Malešević predstavila je rad Healthcare 5.0 paradigm shift: empowered patients & democratisation of healthcare u koautorstvu s docentom Čartolovnim.

Ovaj sastanak bio je prilika za razmjenu iskustva iz Europe, SAD-a i Kanade te prezentiranje provedenih istraživanja i rezultata. Skup je bio popraćen diskusijama oko budućnosti zdravstva, održivog razvoja i implementiranja digitalnih tehnologija. Kao rezultat sastanka uslijedit će priprema publikacije koja će sadržavati daljnja promišljanja oko diskutiranih tema, izazova i potencijalnih rješenja.