Delegacija Sisačko-moslavačke županije i uprava Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Hrvatsko katoličko sveučilište posjetili su u srijedu 17. lipnja 2015. župan Sisačko-moslavačke županije g. Ivo Žinić i zamjenik župana g. Marin Piletić. Na sastanku na kojem je sudjelovala Uprava Hrvatskog katoličkog sveučilišta – rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić, prorektori prof. dr. sc. Gordan Črpić i izv. prof. dr. sc. Hrvoje Štefančić te prorektorica izv. prof. dr. sc. Ines Sabotič – razgovaralo se o mogućoj suradnji Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Sisačko-moslavačke županije na području visokog obrazovanja.

Obje strane su izrazile svoju zabrinutost za odlazak mladih ljudi iz Sisačko-moslavačke županije i istakli važnost da se sve poduzme kako bi se to spriječilo. „Dobro i kvalitetno obrazovanje jedno je od važnih preduvjeta za razvoj cjelokupnog hrvatskog društva pa tako i Sisačko-moslavačke županije.“- istaknuo je rektor Tanjić.