Hrvatsko katoličko sveučilište ugostilo je u ponedjeljak 29. listopada 2012. godine sudionike susreta Izvršnog odbora Europskog biskupskog vijeća za sredstva društvenog priopćavanja (CEEM) njemačkog govornog područja kojem pripada i Hrvatska biskupska konferencija. Domaćin godišnjeg susreta CEEMA ove sekcije je Hrvatska biskupska konferencija i njezin predsjednik Odbora za sredstva društvenih komunikacija riječki nadbiskup i metropolit monsinjor Ivan Devčić. U posjeti HKS-u nadbiskupu Devčiću pridružili su se nizozemski biskup Frans Jozef Marie Wiertz, pomoćni biskup Robert Brahm iz Njemačke i još dvadesetak predstavnika tiskovnih ureda Europskih biskupskih konferencija iz Njemačke, Luksemburga, Slovenije, Austrije, Nizozemske, Švicarske i Hrvatske.
Rektor Tanjić predstavio je povijest, djelovanje i planove za razvoj Hrvatskog katoličkog sveučilišta te izrazio osobito zadovoljstvo da su okupljeni sudionici CEEM-a posjetili HKS i i na taj način izrazili svoju potporu našem mladom Svečilištu. Nakon obilaska Sveučilišta okupljeni su slavili svetu misu u Sveučilišnoj kapelici uz zbor studenata koji je animirao euharistijsko slavlje. Euharistijsko slavlje je predvodio biskup Wierz koji je u nadahnutoj propovijedi istaknuo važnost istine i njezino obavljivanje u medijima.