U ponedjeljak, 6. prosinca 2021. godine održana je druga radionica u sklopu Ciklusa radionica, predavanja i terenskih aktivnosti „Kava uz zrnce sociologije“. Radionicu je vodio predavač na Odjelu za sociologiju Damir Mravunac, prof.  Tema radionice bila je posvećena vizualnoj sociologiji kojoj je glavni cilj analizirati slike koje su stvorene unutar kulture, pri čemu je glavni fokus bio na proučavanje načina na koje našim očima možemo vidjeti svijet na različite načine. Nakon predavanja uslijedio je praktični rad u grupama u kojima su studenti analizom plakata odgovarali na postavljena pitanja. Time su zaključili kako je svaki element vizualnog sadržaja važan, ali i različit u očima promatrača – sociologa.
Zbog poštivanja epidemioloških mjera sudjelovanje u radionici bilo je za ograničen broj studenata Odjela za sociologiju. Iduću radionicu Odjel priprema nakon blagdana i poziva sve zainteresirane da prate i da se prijave.