fra Ivica Petanjak, novi krčki biskup/ Foto: Glas Koncila

U subotu 24. siječnja 2015. Papa Franjo je za novog krčkog biskupa imenovao fra Ivicu Petanjka, franjevca kapucina, dosadašnjeg gvardijana kapucinskog samostana u Osijeku.

Prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta, tom je prigodom čestitao novoimenovanom krčkom biskupu na novoj službi u ime naše sveučilišne zajednice.

„Preuzvišeni gospodine, poštovani fra Ivice!

S radošću sam primio vijest da Te je Sveti Otac Franjo imenovao krčkim biskupom.

U ime svih studenata, profesora i djelatnika Hrvatskog katoličkog sveučilišta i u svoje osobno, čestitam Ti na imenovanju. Pratimo Te molitvom zahvalni za povjerenu Ti službu.

Neka Te Gospodin, Pastir duša, vodi snagom svoga Duha i pokaže Ti put nasljedovanja u ljubavi, dobroti i vjernosti na dobro cijele Crkve, posebice krčke.“