Asistent Luka Poslon iz Digit-HeaL laboratorija započeo je istraživački boravak u sklopu programa mobilnosti u Stuttgartu, uz podršku Hrvatske zaklade za znanost. Poslonov projektni prijedlog, usredotočen na izazove objašnjivosti u umjetnoj inteligenciji (AI) unutar domene zdravstvene skrbi, ostvaruje se uz pomoć znanstvenika koji rade na High-Performance Computing Center (HLRS) u sklopu Sveučilišta u Stuttgartu.

Asistent Poslon je održao radionica na HLRS-u što označava važnu točku u njegovim daljnjim istraživačkim naporima vezanim uz epistemičke i etičke izazove primjene objašnjive umjetne inteligencije (xAI) u zdravstvu. Rad s renomiranim znanstvenicima kao što su Michael Herrmann, Nico Formanek i Andreas Kaminski pomoći će Poslonu u istraživanju pojedinih izazova xAI-a, uključujući njezinu primjenu u području zdravstvene zaštite. Ovaj zajednički poduhvat naglašava multidisciplinarni karakter suvremenog istraživanja, u kojem se koriste znanja iz područja računalnih znanosti, zdravstva i društvenih znanosti u rješavanju gorućih problema.

Zahvaljujemo Hrvatskoj zakladi za znanost i HLRS-u na kontinuiranoj podršci i realizaciji ovog događaja.