imc_2015_call_for_papers

Asistent Odjela za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta Tomislav Matić, mag. educ. hist. et phil., sudjelovao je na međunarodnom znanstvenom skupu International Medieval Congress, održanom od 6. do 9. srpnja 2015. u Leedsu, Ujedinjeno Kraljevstvo.

Riječ je o najvećoj europskoj medievističkoj konferenciji, koja se održava svake godine u organizaciji Sveučilišta u Leedsu. Ove je godine u konferenciji sudjelovalo nekoliko tisuća povjesničara iz više od 50 zemalja.

Tomislav Matić sudjelovao je kao član sekcije „Reform and Changes in Ecclesiastical Life between the Adriatic and the Pannonian Plain“ zajedno s dr. sc. Marijom Karbić, dr. sc. Zrinkom Pešordom Vardić, dr. sc. Zrinkom Nikolić Jakus, dr. sc. Silvijom Pisk i dr. sc. Tomislavom Galovićem, te je održao izlaganje pod naslovom “Defying the Pope and the King – The Council of Basel and the Diocese of Zagreb”.