Anica Djamić, veleposlanica Hrvatske u Ukrajini u četvrtak 21. ožujka 2024. posjetila je Hrvatsko katoličko sveučilište gdje ju je na radnom sastanku primio rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić.

Rektor Tanjić našu je veleposlanicu upoznao s aktivnostima Hrvatskog katoličkog sveučilišta usmjerenih na pomoć i podizanje svjesnosti o Ukrajini. Predstavio je detalje Integracijsko-edukacijskog program, prvog cjelovitog integracijskog programa u Republici Hrvatskoj koji objedinjuje znanja iz hrvatskoga jezika te hrvatske kulture i povijesti usmjerenog na Ukrajince, koji sada broji već treću upisanu generaciju polaznika, suradnju našeg Sveučilišta s Ukrajinskim katoličkim sveučilištem u Kijevu pomoću koje studenti iz Ukrajine dolaze na studij u Zagreb, detalje Ljetne škole „Practicing Resilience – Preparing for Recovery“ koja se održala u Dubrovniku i Šibeniku, a na kojoj sudjeluju studenti iz Ukrajine.

Nakon sastanka, rektor Tanjić i veleposlanika Djamić obišli su izložbu „Neizdane diplome“ posvećenu poginulim studentima u ruskoj agresiji na Ukrajinu, a veleposlanica je knjižnici HKS-a poklonila dva izdanja Hrvatsko-ukrajinskog i Ukrajinsko-hrvatskog rječnika.