Centar za promicanje dobrobiti ranjivih osoba je 4. svibnja 2023. godine održao edukaciju na Hrvatskom katoličkom sveučilištu. Naziv edukacije je “Promicanje dobrobiti maloljetnih i ranjivih osoba u Katoličkoj Crkvi” – “Uvod u zaštitu i dobrobit djece i ranjivih osoba”. Predavačica na edukaciji je bila voditeljica Centra dr. sc. Anita Dučkić Sertić.

Uvodni dio edukacije je protekao u predstavljanju misije i vizije Centra te u međusobnom upoznavanju sudionika i predavačice. Na edukaciji su sudjelovalo 13 osoba iz različitih slojeva društva. Prva tema edukacije je bila „Granice u odnosima”. Potom je dr. sc. Anita Dučkić Sertić govorila o temi “Nasilje nad ranjivim osobama – oblici i vrste zlostavljanja; posljedice zlostavljanja; prepoznavanje rizičnih i zaštitnih čimbenika” koja je bila popraćena interaktivnom radionicom. Rad u skupinama je popratilo i izlaganje skupina te brojna pitanja iz prakse. Posljednja tema 18. travnja je bila “Kako dalje nakon zlostavljanja?” Potom su sudionici pozvani da ispune evaluacijske upitnike, nakon čega su im podijeljene potvrde za sudjelovanje. Sudionici su iznijeli svoje dojmove o održanoj edukaciji te izrazili želju za daljnjim educiranjem o ovoj tematici. Cilj govora o ovim temama jest podizanje razine svijesti te povećanje senzibilnosti u prepoznavanju zlostavljanja i zanemarivanja.