U ponedjeljak 9. svibnja 2016. godine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Splitu održan je osmi po redu Hrvatski Cochrane simpozij. Razumijevanje znanstvenih dokaza bila je tema ovogodišnjeg simpozija na kojemu je sudjelovao doc. dr. sc. Dario Sambunjak, profesor na Odjelu sestrinstva na Hrvatskom katoličkom sveučilištu s temom: Kako razumjeti GRADE procjenu kvalitete dokaza i tablicu sažetka dokaza?

Cilj ovogodišnjega hrvatskoga Cochrane simpozija bio je osigurati zdravstvenim djelatnicima, pacijentima i donositeljima strateških odluka u zdravstvu bolje razumijevanje rezultata Cochrane sustavnih preglednih radova. Ovogodišnji simpozij upoznao je, informorao i objasnio razlike svim sudionicima temelje na kojima se zasniva kvaliteta Cochrane sustavnih pregleda. Na simpoziju su održana i dva okrugla stola na kojima se raspravljalo o boljem uključivanju javnosti u rad Cochranea i boljem informiranju javnosti o stvarnim učincima intervencija u zdravstvu.