banners-PREGHIERA-CREATO-en

Na općoj audijenciji 26. kolovoza 2015. papa Franjo je svoju katehezu usredotočio na molitvu u obitelji i na molitvu za sve stvoreno.

Sve je kršćane Papa potaknuo da posebno prigodom obilježavanja Svjetskog dana molitve za očuvanje stvorenoga 1. rujna, koji se obilježava na Papin poticaj zajedno s pravoslavnim kršćanima, mole i pridonose prevladavanju ekološke krize koja zahvaća svijet. Papa Franjo najavio je da će se toga dana pridružiti biskupima, svećenicima, redovnicima i vjernicima laicima od 17 sati u bazilici Sv. Petra predvodeći Službu riječi, te pozvao sve vjernika da mu se priključe u molitvi za sve stvoreno.

Stoga ćemo i mi na Hrvatskom katoličkom sveučilištu sutra u 8:15 u našoj Sveučilišnoj kapeli moliti na tu nakanu.