5.7.2012.

U sveučilišnoj kapeli na Hrvatskom katoličkom sveučilištu uz misno slavlje završila je akademska godina 2011./2012. Svetu misu predvodio je zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško koji je sa sveučilšnom zajednicom proslavio i svoju 20. godišnjicu misništva. Biskup Šaško zahvalio je Gospodinu na svim darovima koje su tijekom godine primili studenti i profesori istaknuvši da je za susret s Bogom i ljudima važna iskrenost i neposrednost. U svojoj se homiliji osvrnuo i na blagdan Ćirila i Metodija koji su svojim prijevodima na slavenske jezike uvelike doprinijeli približavanju običnog puka liturgiji. Biskup je istaknuo da sveta braća Ćiril i Metodije nisu slučajno,  uz svetu Edith Stein, sv. Brigitu Švedsku  i sv. Benedikta, suzaštitnici Europe, jer su već u svoje doba uvidjeli važnost dijaloga i multikulturalnosti. Rektor Željko Tanjić zahvalio je svima prisutnima na podršci, radu i zalaganju te je studentima i profesorima zaželio lijep i okrepljujući odmor.

Nakon svete mise svi okupljeni nastavili su se družiti na roštiljadi koju su omogućili mnogobrojni donatori. Prisutni profesori i studenti zabavili su se  sudjelovanjem u prigodnoj tomboli za koju su knjige darovale izdavačke kuće Kršćanska sadašnjost i Verbum. Osobito veselje izazvala je nagradna igra u pogađanju težine pršuta koji je darovala MM mesna industrija iz Krašića.