Nekadašnji pročelnik Kongregacije za katolički odgoj poljski kardinal Zenon Grocholewski umro je u petak, 17. srpnja u Rimu u 80. godini života.

Kardinal Zenon Grocholewski posjetio je Hrvatsko katoličko sveučilište u dva navrata. Prvi put 25. listopada 2006. kada je zajedno s Velikim kancelarom Hrvatskog katoličkog sveučilišta zagrebačkim nadbiskupom kardinalom Josipom Bozanićem u pratnji, tadašnjeg predsjednika Povjerenstva Hrvatskoga katoličkoga sveučilišta, mons.  Ivana Šaška i mons. Ivana Hrena razgledao Kampus Hrvatskog katoličkog sveučilišta i potom 30. svibnja 2014. kada je u povodu Dana Hrvatskog katoličkog sveučilišta na Akademskom činu  održao Lectio magistratis s temom „Katolička sveučilišta u današnjem svijetu“.

Lectio magistralis (cijeli tekst)