ivancic_1

Prof. dr. sc. Tomislav Ivančić održat će svoje predavanje Antropološka medicina, epigenetika i hagioterapijsko istraživanje čovjekove duhovne dimenzije. Predavanje će se održati na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u srijedu 17. travnja 2013. u 19 sati u dvorani 302.

Do nedavno se mislilo kako se duh ne može znanstveno istraživati, no znanost u tom pogledu danas sve više napreduje. Utemeljena na filozofskim i teološkim spoznajama te najnovijim znanstvenim istraživanjima iz područja neuroznanosti, epigenetike, biologije, kvantne fizike i dr., antropološka medicina kao znanstvena disciplina istražuje upravo tu duhovnu dimenziju u čovjeku. Klasificira se kao nova, treća grana medicine, koja je smještena uz bok somatskoj medicini i psihijatriji, ali je ujedno i potpuno autonomna i nezavisna od njih. Specifična metoda unutar antropološke medicine koja istražuje ranjenosti, traume i bolesti duhovne duše te je terapijski liječi, jest hagioterapija.Ona pokazuje izlaz iz svih čovjekovih patnji i problema dajući odgovore na njegova egzistencijalna pitanja, vraćajući ga ponovno u područje moralnosti, dobrote, istine, sabranosti, pokazujući mu njegov smisao, vrednote i bogatstvo koje nosi u sebi.