Profesorica Silvia Maria Marengo sa Sveučilišta Macerata u ovogodišnjem izdanju međunarodnog časopisa “Epigraphica”, LXXVIII, napisala je osvrt na
zbornik “Auguste, son époque et l’ Augusteum de Narona” koji su uredili profesor Pierre Gros, prorektor za međunarodnu suradnju Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Emilio Marin i čelnik Académie des inscriptions et médailles profesor Michel Zink.
Zbornik je izašao nakon skup pod nazivom: “Francusko-hrvatski projekti i francuski znanstvenici, istaknuti u istraživanju i vrednovanju hrvatske baštine” koji se održao 29. rujna u prostorijama HAZU u Zagrebu a koji su organizirali
Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Francuska akademija znanosti i umjetnosti, Razred za humanističke znanosti i Hrvatsko katoličko sveučilište.

Link na osvrt u Zborniku.