Svečana promocija sveučilišnih prvostupnika u akademskoj godini 2015./2016. održat će se u subotu 14. studenog 2015. godine u 11 sati u Hrvatskom glazbenom zavodu, Gundulićeva 6a u Zagrebu.

U ovoj akademskoj godini svoju prvostupničku promociju zajedno sa svojim profesorima, roditeljima, prijateljima i gostima Sveučilišta proslavit će po prvi puta sveučilišni prvostupnici Odjela za psihologiju i Odjela za sociologiju te po treći put Odjela za povijest.

U ime Velikog kancelara nadbiskupa i metropolite zagrebačkoga kardinala Josipa Bozanića nazočit će pomoćni biskup zagrebački mons. Mijo Gorski.

Okupljenim sveučilišnim prvostupnicima, članovima akademske zajednice i gostima prvostupnika obratit će se rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić, prorektorica za nastavu izv. prof. dr. sc. Ines Sabotič, kao i u ime sveučilišnih prvostupnika po jedan student sa svakog Odjela.

Glazbeni dio programa svojim pjevanjem uveličat će Mješoviti pjevački zbor studenata Hrvatskog katoličkog sveučilišta.