Klub studenta povijesti Hrvatskog katoličkog sveučilišta „Homo volans“ organizira humanitarnu akciju „Hrvatski studenti za djecu Vukovara“ kao tradicionalnu manifestaciju u sklopu obilježavanja sjećanja na pad grada Vukovara 18.11. 1991. Kao i u protekloj akademskoj godini i ove bismo godine prikupljali sredstava za školske tople obroke djeci slabijeg socio-ekonomskog statusa u Osnovnoj školi Siniše Glavaševića u Vukovaru. Ravnateljica škole, Slavica Mišić, prof., izvijestila nas je kako im je ove godine nužno osigurati obroke za petero djece, što bi zbirno iznosilo 4250 kuna. S obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju, odlučili smo se odustati od prošlogodišnjih aktivnosti u vidu predavanja, prodaje hrane i organizacije malonogometnog turnira. Akciju bismo ipak htjeli upriličiti na način da na porti Sveučilišta i u prostorijama Službe za studentska pitanja stavimo kutijicu za dobrovoljne priloge članova naše sveučilišne zajednice. Članovi Kluba bi se, u slučaju da je to potrebno organizirali, da svakog jutra i večeri tijekom provođenja akcija donose i odnose kutijice iz zgrade Sveučilišta. S humanitarnom bismo akcijom započeli 16. studenog te bismo akciju nastavili do kraja studenog. Pored kutijica s dobrovoljnim prilozima članovi Kluba priredili bi bookmarkere s crtežima djece iz Osnovne škole Siniše Glavaševića kojima bismo simbolično zahvalili donatorima na njihovom dobročinstvu.