Konrad von Gruenemberg o Zadru 1486. (www.tzzadar.hr)

Konrad von Grünenberg o Zadru 1486.

Drugi Trienalle međunarodnog znanstvenog skupa u organizaciji Hrvatskog instituta za povijest pod nazivom „Grad hrvatskog srednjovjekovlja: Slika grada u narativnim vrelima – stvarnost i/ili fikcija“ održao se 2. i 3. prosinca 2013. godine u Zagrebu.

Pored znanstvenika iz Hrvatske na skupu su sudjelovali i eminentni medievisti iz uglednih europskih institucija.

Znanstvenici su na skupu progovorili o ulogama narativnih izvora za srednjovjekovnu prošlost dalmatinskih gradova s naglaskom na Dubrovnik, Zadar, Split i Trogir. O ulozi i značaju narativnih izvora u sklapanju slike srednjovjekovnog grada govorilo je 28 izlagača podijeljenih u 7 sekcija.

Svoje predavanje pod nazivom “„Mletačka opsada Zadra 1345.-46. i plemstvo širega zadarskog zaleđa“ održao je doc. dr. sc. Ivan Majnarić s Odjela za povijest HKS-a.

Program skupa potražite na ovom linku.