Naše studentice Ivona Škrinjar i Kristina Duvnjak, od 3. do 7. srpnja 2023. sudjelovale su na Erasmus+ projektu u organizaciji Europske federacije katoličkih sveučilišta (FUCE) u Palermu, u prostorijama sveučilišta LUMSA.

Ovogodišnja tema projekta ljetne škole bila je „Europski humanizam u nastajanju“, a program je bio podijeljen u pet modula:

1. Doprinos povijesti europskoj svijesti
  2. Književnost, umjetnost, prevođenje i europski identitet
  3. Istraživanje složenosti modernosti: raskrižje europskog prosvjetiteljstva i islamskog humanističkog naslijeđa
  4. Europski socijalni humanizam
  5. Vladavina, demokracija i građanski angažman

Projekt se temeljio na istraživanju korijena europskog porijekla te njegovom valoriziranju u suvremenom globaliziranom kontekstu, uz razmatranje povijesnih konteksta, kulturnog kanona, znanstvenog pristupa te izgradnje institucija i građanstva.

Studenti različitih europskih katoličkih sveučilišta su kroz predavanja i rasprave vrednovali etička načela koja leže u osnovi organizacije društva te u prepoznavanju načina građanskog i političkog sudjelovanja.