Hrvatsko katoličko sveučilište raspisuje Natječaj za kombiniranu mobilnost studenata u okviru Erasmus+ BIP programa za sudjelovanje najviše troje studenata druge i treće godine sveučilišnog prijediplomskog studija u kombiniranom intenzivnom programu (Blended Intensive Programmes – BIP), na Petoj ljetnoj školi Europski humanizam u stvaranju s temom Prepravlja li umjetna inteligencija europski humanizam?, u organizaciji Europske federacije katoličkih sveučilišta, koja će se održati od 1. do 5. srpnja 2024. godine na Katoličkom sveučilištu Lille, u Lillu, Francuska.

Hrvatsko katoličko sveučilište pozvano je otvoriti ovaj Natječaj i predložiti najviše tri studenta kandidata koji bi sudjelovali na Petoj ljetnoj školi. Konačnu odluku o studentima (ukupno 30) koji će sudjelovati na ovoj ljetnoj školi donosi Koordinacijski odbor ljetne škole.

Program Pete ljetne škole sadržava fizičku i virtualnu komponentu te se izvodi na engleskom jeziku. Fizička komponenta obuhvaća sudjelovanje na ljetnoj školi i pohađanje 5 kolegija raspoređenih u dva dijela koja ukupno iznose tri (3) ECTS boda: Povijesni i kulturalni korijeni: implikacije za današnju Europu i Socijalna i politička konstrukcija: implikacije za budućnost Europe. Više o samom programu i kolegijima pročitajte na: UCSIA website. O virtualnoj komponenti programa polaznici će biti obaviješteni naknadno.

Financijska potpora za kratkoročne kombinirane intenzivne programe, odnosno za fizičku komponentu, iznosi 79,00 EUR dnevno, tako da za navedeni program odabrani student ostvaruje financijsku potporu od ukupno 553,00 EUR (5 dana programa i 2 dana za putovanje). Hrvatsko katoličko sveučilište podmirit će troškove puta sudionika, dok će odabrani sudionici uplatiti 100,00 eura kotizacije kao potvrdu sudjelovanja na programu. Kotizacija će biti refundirana na način da će sudionicima biti umanjen iznos (100,00 eura) za smještaj u hotelu u Lillu koji organizira Katoličko sveučilište u Lillu.

Prijavna dokumentacija:
– Prijavni obrazac za Erasmus+ Blended Intensive Program (BIP) s uključenim motivacijskim pismom na engleskom jeziku (Prilog 1)
– Potvrda o upisanom sveučilišnom prijediplomskom studiju s iskazanim težinskim prosjekom ocjena za dosadašnji tijek studiranja na Hrvatskom katoličkom sveučilištu (ishoditi u Službi za studentska pitanja).

Osnovni princip odabira kandidata i dodjele financijske potpore:
– prednost imaju studenti sveučilišnog prijediplomskog studija Povijest, Komunikologija i Psihologija
– prilikom odabira kandidata vrednovat će se težinski prosjek ocjena te usklađenost motivacijskog pisma sa sadržajem programa.

Prijave je potrebno dostaviti elektroničkim putem u PDF formatu na adresu: erasmus@unicath.hr s naznakom BIP LILLE, a rok za predaju prijava je 22. prosinca 2023. godine.

Nakon administrativne provjere, a po Izvješću Povjerenstva za odabir kandidata za mobilnost studenata u programskim zemljama u okviru Erasmus+ programa – programske zemlje KA131 (EU), Sveučilište će sa odabranim kandidatima sklapati ugovore o dodjeli financijske potpore. Nepotpune i nepravodobno podnesene prijave neće se razmatrati.
Za dodatne informacije možete se obratiti na e-mail adresu: erasmus@unicath.hr.

Prilozi:
1. Prijavni obrazac za Erasmus+ Blended Intensive Program (BIP)
2. Opis i sadržaj BIP programa
3. Letak

KLASA: 605-01/23-02/002
URBROJ: 498-03-02-04-02-23-008
Zagreb, 27. studenoga 2023.