Hrvatsko katoličko sveučilište raspisuje natječaj za sudjelovanje studenata u kombiniranom intenzivnom programu (Blended Intensive Programmes – BIP) u okviru Erasmus+ programa – programske zemlje KA131 (EU) projekt 2023. na Babeș-Bolyai University, Faculty of European Studies, Rumunjska. U sklopu Erasmus+ kratkoročnih mobilnosti, u kojima se primjenjuju inovativni načini učenja i poučavanja, uključujući suradnju putem interneta, otvorena je mogućnost sudjelovanja najviše troje (3) studenata sveučilišnih prijediplomskih i diplomskih studija Hrvatskog katoličkog sveučilišta u kombiniranom intenzivnom programu (Blended Intensive Programmes – BIP), u organizaciji Babeș-Bolyai University, Faculty of European Studies, Rumunjska pod nazivom “Neoliberalism, spirituality and personal development”.

Navedeni program sadržava fizičku i virtualnu komponentu i izvodi se na engleskom jeziku. Fizička komponenta će se održati od 27. do 31. svibnja 2024. godine na Babeș-Bolyai University, Faculty of European Studies, Rumunjska. O virtualnoj komponenti programa polaznici će biti obaviješteni naknadno. Završetkom programa student stječe 3 ECTS boda.

Financijska potpora za kratkoročne kombinirane intenzivne programe u okviru Erasmus+ programa – programske zemlje KA131 (EU) projekt 2023., odnosno za fizičku komponentu, iznosi 79,00 EUR dnevno, tako da za navedeni program odabrani student ostvaruje financijsku potporu od ukupno 553,00 EUR (5 dana programa i 2 dana za putovanje).

Prijavna dokumentacija:
– Prijavni obrazac za Erasmus+ Blended Intensive Program (BIP) s uključenim motivacijskim pismom na engleskom jeziku (Prilog 1)
– Potvrda o upisanom sveučilišnom prijediplomskom studiju s iskazanim težinskim prosjekom ocjena za dosadašnji tijek studiranja na Hrvatskom katoličkom sveučilištu (ishoditi u Službi za studentska pitanja).

Osnovni princip odabira kandidata i dodjele financijske potpore:
– prilikom odabira kandidata vrednovat će se težinski prosjek ocjena te usklađenost motivacijskog pisma sa sadržajem programa.

Prijave je potrebno dostaviti elektroničkim putem u PDF formatu na adresu: erasmus@unicath.hr s naznakom BIP Rumunjska, a rok za predaju prijava je 22. ožujka 2024. godine.

Nakon administrativne provjere, a po Izvješću Povjerenstva za odabir kandidata za mobilnost studenata u programskim zemljama u okviru Erasmus+ programa – programske zemlje KA131 (EU), Sveučilište će s odabranim kandidatima sklapati ugovore o dodjeli financijske potpore. Nepotpune i nepravodobno podnesene prijave neće se razmatrati.
Za dodatne informacije možete se obratiti na e-mail adresu: erasmus@unicath.hr.

Prilozi:
1. Prijavni obrazac za Erasmus+ Blended Intensive Program (BIP)
2. Opis programa

KLASA: 605-01/23-02/002