Bellvitge Biomedical Research Institute iz Barcelone, 10. i 11. travnja bio je domaćin drugog plenarnog sastanka PARADISE projekta. Projekt PARADISE (PersonAlisation of RelApse risk in autoimmune DISEase) okuplja partnere iz Europe u sklopu poziva ERA PerMed Joint translational call for proposals (2022) for „Prevention in personalized Medicine“.Hrvatsko katoličko sveučilište, odnosno Digit-HeaL, jedan je od partnera koji su aktivno uključeni u projektne aktivnosti.

Članica istraživačke grupe Digit-HeaL, Anamaria Malešević, u sklopu plenarnog sastanka prezentirala je dosadašnji rad PPI grupe (Patient and Public Involment) kao i rad savjetodavne grupe pacijenata. Izloženi su planovi za aktivnosti koje slijede u narednom razdoblju, a susret su dodatno obogatili predstavnici pacijenata koji su uključeni u projektne aktivnosti.

Na sastanku su sudjelovali i partneri s KTH Royal Institute of Technology (Švedska), Sveučilišta u Freiburgu (Njemačka), Firalis S. A. (Francuska),  The European Institute for Innovation through Health Data I-HD (Belgija), Vasculitis Ireland Awareness (Irska), predvođeni projektnim koordinatorom prof. dr. sc. Mark Littlom s Trinity Translational Medicine Institute i ADAPT Centra pri Trinity Colllegu Dublin.

Više informacija o PARADISE projektu možete pronaći na službenim stranicama ili društvenim mrežama (XLinkedin).

PARADISE