Share
Dr. sc. Marijana Matijaš na COST Connect događaju s predstavnicima UN agencija
U četvrtak 29. siječnja 2026. u Bruxellesu održan je COST Connect događaj s ciljem poticanja suradnje između istraživača uključenih u COST Akcije i predstavnika agencija Ujedinjenih naroda, uz poseban naglasak na multidisciplinarni dijalog nužan za suočavanje sa složenim globalnim izazovima.

Dr. sc. Marijana Matijaš sudjelovala je na događaju kao predstavnica COST Akcije COCAG – Critical perspectives on career and career guidance (CA23112), koja se bavi istraživanjem karijera i profesionalnog usmjeravanja u suvremenom društvenom i radnom kontekstu. Sudjelovanje na ovom događaju omogućilo je predstavljanje znanstvenih aktivnosti i rezultata Akcije te razmjenu iskustava o doprinosu istraživanja društvenoj održivosti u kontekstu Ciljeva održivog razvoja (eng. Sustainable Development Goals) koje su usvojili Ujedinjeni narodi.
Događaj je okupio raznoliku skupinu dionika te doprinio jačanju međunarodne suradnje i prepoznavanju sinergija koje mogu ubrzati prijelaz prema održivijoj i otpornijoj budućnosti.