U utorak, 20. prosinca 2022. u Velikoj dvorani Hrvatskog katoličkog sveučilišta održana je Adventsko-božićna akademija Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Program duhovno-duhovitog karaktera ususret Božiću moderirao je student komunikologije Antonio Bebek, a konferansa je bila prožeta mislima njemačkog benediktinca Anselma Grüna o otajstvu Božića. Pjevački zbor otvorio je program pjesmom Zlatnih krila te su potom uslijedile izvedbe skladbi: Raduj se o Betleme, U to vrijeme godišta, Somewhere in my Memory (iz filma Sam u kući), Rockin’ Around i Jingle Bell Rock. Između pjesama predstavnici studentskih klubova uputili su okupljenima svoje čestitke u obliku kraćih videouradaka, a članice Čitateljskog kluba Odjela za komunikologiju pročitale su božićne pjesme hrvatskog dominikanca, pjesnika i estetičara Rajmunda Kuparea.

U svom obraćanju potkraj programa rektor HKS-a prof. dr. sc. Željko Tanjić izrazio je svoju radost i zadovoljstvo zbog ponovno održane akademije nakon dvogodišnje pandemijske stanke, koju su s puno ljubavi priredili studenti sa svojim nastavnicima. Asistenti Ana Šeremet, Marin Čargo i Dominik-Borna Ćepulić pripremili su Sveučilišni pjevački zbor, a Matea Vidulić Čitateljski klub. Na kraju je uslijedilo iznenađenje: nastavnici i djelatnici okupljeni u prigodni pjevački zbor izveli su pjesme Bijeli Božić i Jingle Bells, s dodatkom kitice na hrvatskom koju je napisala Teta s porte – Đurđica Čavrak Hofer. Program je zaključen zajedničkom izvedbom pjesme Narodi nam se te je uslijedilo druženje i čestitanje.