Studentski zbor Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta (SZFBF) organizirao je u četvrtak 25. svibnja 2023. godine Javnozdravstvenu tribinu s nazivom „AI u zdravstvu – Tko tu koga sluša?“. Tribina je naglasak stavila na perspektivu farmaceutske i medicinsko-biokemijske struke. Glavni cilj tribine je bio analizirati mogućnosti koje umjetna inteligencija može ponuditi u svrhu unapređenja zdravstvenog sustava, kao i potencijalne rizike implementiranja umjetne inteligencije u zdravstveni sustav.

Na tribini je sudjelovao i naš doc. dr. sc. Anto Čartolovni, voditelj laboratorija Digit-HeaL na Hrvatskom katoličkom sveučilištu. Na tribini su sudjelovali i doc. dr. sc. prim. Klaudija Višković, dr. med., specijalist radiologije i pročelnica Zavoda za radiološku i ultrazvučnu dijagnostiku (Klinika za infektivne bolesti dr. Fran Mihaljević) i dr. sc. Anja Barešić, voditeljica projekta „Umjetna inteligencija za pametno zdravstvo i medicinu, AI4Health.Cro“ (Institut Ruđer Bošković).