Generalni tajnik Biskupske sinode u Rimu, mons. Nikola Eterović, naslovni nadbiskup Cibalae, 24. travnja 2012. posjetio je Hrvatsko katoličko sveučilište. U  Zagreb je stigao na obilježavanje petnaeste obljetnice uspostave Vojnog ordinarijata,a Sveučilište je posjetio u pratnji prečasnog Nedjeljka Pintarića,  moderatora Nadbiskupskog duhovnog stola.

Tijekom svog posjeta Sveučilištu mons. Eterović  se zadržao na kratkom razgovoru sa rektorom Sveučilišta prof. dr. sc. Željkom Tanjićem, prof. dr. sc. Emiliom Marinom i dr. sc. Stjepom Bartulicom, u kojem je izrazio radost zbog razvoja Sveučilišta i interesirao se o daljnjim planovima i programima. Na svom je odlasku zaželio uspješan rad svim predavačima, zaposlenicima i studentima Sveučilišta i daljnji rast na dobro Crkve i hrvatskoga naroda.