U petak 27. travnja 2012. godine u Splitu je potpisan Sporazum o suradnji između Hrvatskoga katoličkog sveučilišta i Sveučilišta u Splitu. Sporazum su potpisali rektori sveučilištâ prof. dr. sc. Ivan Pavić i prof. dr. sc. Željko Tanjić. Sporazumom se utvrđuje suradnja između dvaju sveučilišta u području visokog obrazovanja i znanstveno-istraživačke i stručne djelatnosti te ostalim oblicima suradnje u okviru zajedničkih interesa.

Na susretu u kojem su sudjelovali i prof. dr. sc. Branka Ramljak, prorektorica za financije i računovodstvo te prof. dr. sc. Tomislav Kilić, prorektor za informatičku logistiku i tehnički razvoj, razgovaralo se o aktualnom stanju u znanosti i visokom školstvu, u nadi što skorijeg ostvarenja konkretne suradnje između ovih dvaju sveučilišta.