Projekti Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Svrha projekta je ispitati ulogu medija, roditelja i vršnjaka u oblikovanju materijalizma kod djece i formulirati preporuke na temelju rezultata istraživanja o tome kako je moguće zaštiti djecu od materijalizma.

Naziv projekta: Sreća nije u stvarima: uloga medija, roditelja i vršnjaka u oblikovanju materijalizma kod djece
Naziv poziva: Jednogodišnji projekt Hrvatskog katoličkog sveučilišta
Voditeljica projekta: dr. sc. Vanesa Varga
Iznos potpore: 25.000 kuna
Početak izvedbe projekta: siječanj 2023.
Kraj izvedbe projekta: prosinac 2023.
Izvor financiranja: Hrvatsko katoličko sveučilište

Ciljevi projekta:

1. ispitati ulogu medija, roditelja i vršnjaka u oblikovanju materijalizma kod djece
  2. ispitati i opisati potrošačke želje djece, komunikaciju između djece i roditelja o dječjim potrošačkim željama, komunikaciju između djeteta i njegovih vršnjaka materijalnim dobrima te ulogu medija i reklama na dječje potrošačke želje i ponašanja
  3. ispitati povezanost materijalizma kod djece u dobi od 11 do 14 godina u Hrvatskoj s njihovom dobrobiti, samopoštovanjem, zadovoljstvom životom i anksioznosti
Služba za strateško planiranje, razvoj i projekte

Ured obavlja poslove prijave znanstvenih i stručnih projekata na interne natječaje koje objavljuje Sveučilište, kao i na ostale javne i druge natječaje.

Također obavlja poslove izrade projektne dokumentacije za dobivanje sredstava iz fondova Europske unije, te sve potrebne poslove u svrhu povećanja realizacije projekata i što uspješnijeg sudjelovanja Sveučilišta u korištenju fondova Europske unije.

Ured pruža potporu nastavnicima i suradnicima prilikom prijavljivanja, vođenja, realizacije te završavanja projekata i međunarodnih projekata.

Tel: +385 (0) 1 3706 662
e-mail: uredzaprojekte@unicath.hr