“Iako smo strahovali kako će utakmica završiti, naše cure su svojom požrtvovnošću, odvažnošću i srčanošću pokazale kako se bori za boje HKS-a” – piše u svom osvrtu na subotnju futsal utakmicu prof. dr. sc. Nenad Pokos

Subota 11. veljače donijela nam je utakmicu 4. kola futsal lige za studentice između HKS-a i Fakulteta organizacije i informatike iz Varaždina. Gošće iz Varaždina od samog početka utakmice imale su potporu više od dvadeset veoma bučnih navijača, ali odmah se saznalo da im je njihov fakultet financirao dolazak u Zagreb pa smo ih kolegica Ivona (5. godina komunikologije) i ja, nazvali „FOI-jevim plaćenicima“.

Na samom početku pogled na klupe s pričuvnim igračicama nije obećavao ništa dobrog jer su naše cure imale samo dvije moguće zamjene, a FOI čak njih pet. Osim toga, naš trener dr. sc. Dragan Glavaš, nije mogao računati na svog vjernog pomoćnika, koji je jednostavno zaspao u hladno subotnje jutro. Prvo poluvrijeme prošlo je bez pogodaka te su obje ekipe uglavnom ispitivale snagu protivnica. Na početku su naše cure imale veći posjed lopte, ali bez izrazitijih šansi za postizanje gola, dok su Varaždinke, uz gromoglasnu podršku svojih navijača bile bolje u nastavku prvog poluvremena. Početkom drugog poluvremena FOI je poveo dosta nes(p)retnom reakcijom naše obrane i golmanice Nike Zuber. Međutim, trener Glavaš odmah nakon primljenog gola traži minutu odmora kako bi konsolidirao HKS-ove redove. Nakon toga, na terenu je postojala samo jedna ekipa, tj. naša. Kolegica Lucija Pandžić uz Miju Ivanković uspješno kontrolira zadnji red HKS-a, a po lijevom krilu obranu FOI-ja u očaj je svojim nezadrživim prodorima počela bacati kolegica Paula Adamić.

Naše cure imale su tri stopostotne gol prilike, ali je u svim slučajevima vratarka FOI-ja izvanredno intervenirala te su joj njezini navijači s pravom počeli skandirati „Ana, majstore“. No upravo je njihova vratarka ponajveći krivac što su naše cure izjednačile rezultat nakon jednog udarca Paule Adamić s više od deset metara udaljenosti. Ipak, treba priznati kako je Paulin udarac imao takvu rotaciju koju smo u posljednje vrijeme viđali samo kod Mislava Oršića. Varaždinski navijači počeli su uzvikivati „hoćemo VAR“, ali inače vrlo dobar sudac današnje utakmice nije popustio pod tim pritiscima, a i svi ostali na tribinama vidjeli smo kako je lopta punim obimom prešla gol crtu. Nakon toga, iako na izmaku snaga, naše cure sve više pritišću suparnice te kolegica Marija Rodić neobranjivim udarcem iz daljine postiže, kako je na kraju ispalo, pobjedonosni gol za HKS. Premda smo; u međuvremenu je došlo još dvoje naših navijača, strahovali kako će utakmica završiti, naše cure su svojom požrtvovnošću, odvažnošću i srčanošću pokazale kako se bori za boje HKS-a.

U našoj ekipi najbolje su bile kapetanica Mia Ivanković i Lucija Pandžić. Što se tiče Mije, njezina dva uklizavanja na loptu u presudnim trenucima utakmice rijetko se viđaju i na utakmicama muškaraca, a mogao bi ih se postidjeti i Joško Gvardiol. S druge strane, Lucija Pandžić imala je nekoliko efektnih driblinga, proigravanja suigračica te nakon napadačkih, preuzimanja obrambenih zadataka. Ponukan viđenim, jedan bi naš legendarni pokojni radio reporter mogao samo uzviknuti: „Kakve varijacije naše Lucije“. Ako mogu biti toliko slobodan, našoj Niki, koja je bila toliko hladnokrvna na golu, sugerirao bih da ponekad podvikne na svoje suigračice premda joj nemamo što zamjeriti jer je u ekipu ušla tek naknadno, nakon odustajanja prve HKS-ove vratarke.

U idućem kolu, gdje naše cure love drugo mjesto u skupini, protivnik im je Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, stara mušterija od lani, kada smo ih u kupu izbacili na penale. Pobjeda nam donosi vjerojatno drugo mjesto u skupini čime bi dobili lakše protivnice u četvrtfinalu. Utakmica se igra iduće nedjelje, a HKS će biti pojačan za kolegicu Katarinu Užarević koja se ovih dana vraća iz Tanzanije gdje je posjetila i otok Zanzibar. Nadamo se da je na rodnom otoku vokalnog solista grupe „Queen“ dobila toliko inspiracije da postane ključna igračica protiv FKIT-a te da na kraju naše cure zapjevaju „We Are the Champions“.