Na poziv Instituta za evropske studije iz Beograda, u Srbiji su održana dva predstavljanja zbornika radova „Demokršćanstvo: izvori, postignuća i perspektive“ čiji su izdavači Glas Koncila i Hrvatsko katoličko sveučilište. Prvo predstavljanje je održano 9. ožujka u Univerzitetskoj biblioteci u Kragujevcu, a drugo 10. ožujka u Institutu za evropske studije u Beogradu. Zbornik radova su predstavili dr. sc. Miša Đurković, direktor Instituta za evropske studije, dr. sc. Jakov Žižić s Hrvatskog katoličkog sveučilišta (jedan od urednika zbornika) i prof. dr. sc. Tihomir Cipek s Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu. Teme koje su obrađene u zborniku privukle su značajnu pažnju znanstvenika u Srbiji. U raspravama koje su uslijedile nakon predstavljanja govorilo se o prisutnosti demokršćanskih aktera i ideja u Hrvatskoj i Srbiji, socijalnom učenju Katoličke Crkve i pravoslavnih Crkava, stajalištima demokršćanskih stranaka prema društvenim i ekonomskim pitanjima te ulozi demokršćanstva u odnosima Hrvatske i Srbije, odnosno hrvatskog i srpskog naroda. Na predstavljanju zbornika u Beogradu sudjelovao je i Tomislav Žigmanov, ministar u Vladi Srbije i predsjednik Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini.