U ponedjeljak 22. studenoga 2021. godine obilježen je na Hrvatskom katoličkom sveučilištu početak nastave na doktorskim studijima u akademskoj godni 2021./2022.

U svečanost je nazočne na Sveučilištu te studente i profesore, koji su u događanju sudjelovali putem platforme Microsoft Teams, molitvom uveo sveučilišni kapelan vlč. Marko Čolić. Studentima su dobrodošlicu zaželjeli rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić, te voditelji doktorskih studija povijesti i sociologije, prof. dr. sc. dr. h. c. Emilio Marin i prof. dr. sc. Gordan Črpić.

Uvodno predavanje pod nazivom „Društvo i vrijeme“ održao je prof. dr. sc. Stjepan Kušar, predsjednik Sveučilišnog vijeća poslijediplomskog (doktorskog) studija Hrvatskog katoličkog sveučillišta. Studenitima se obratila predstavnica studenata doktorskih studija u Senatu Sveučilišta Nika Đuho, mag. soc., koja je ujedno i vodila program.