U okviru predmeta Razvojna psihopatologija pod vodstvom asistentice Maje Žutić, studentice druge godine diplomskog sveučilišnog studija psihologije posjetile su SOS Dječje selo Lekenik, ustanovu koja brine o djeci i mladima bez roditelja ili roditeljske skrbi.

Psihologinja SOS Dječjeg sela, Jasna Špoljarić upoznala je studentice s opsežnim radom koji obavlja kao voditeljica stručnog tima te im prenijela dio svog bogatog iskustva rada s djecom i mladima.

SOS Dječje selo Lekenik osnovano je 1993. godine i sadrži 15 kuća gdje borave djeca i mladi zajedno sa SOS mamama i tetama koje osiguravaju najprikladniji oblik skrbi za svako dijete uz podršku stručnog tima.

Studentice su za djecu iz Dječjeg sela napisale topla pisma podrške i ponijele pregršt poklona kojima su ih darovale i razveselile povodom blagdana svetog Nikole.