Dragi HKS-ovci,

vidimo večeras u 18h30 u sveučilišnoj kapelici na molitvenom susretu razmatranja nad Božjom riječi.

Lectio divina molitveni susret uključuje zajedničko čitanje svetopisamskog teksta (lectio), razmatranje nad pročitanim (meditatio), vlastitu molitvu kao odgovor na pročitanu riječ (oratio), te daljnje razmtranje – ili bolje – promatranje pročitanoga i izmoljenoga (contemplatio). Naposljetku, ovakav molitveni susret ima nas potaknuti na djelovanje (actio).

Radosno vas pozivam da se odazovete na susret – u njemu ćemo imati prije svega priliku dopustiti Bogu da nam preko svoje riječi progovori, a uz glazbene izričaje svetopisamskog teksta, bit ćemo potaknuti dati, ako želimo, i svoj vlastiti molitveni odgovor.

Vidimo se večeras u 18h30 u našoj sveučilišnoj kapelici. :-)

P. S. Kako svi navedeni nazivi – razmatranje, lectio divina, oratio, meditatio, actio ne bi ostali „u zraku“, zastrašivali ili odbijali od odaziva na molitveni susret, evo i kratkog videa Fr. Johna Johnsona (Ascension Presents) koji ukratko objašnjava tijek ove vrste molitve.