Sveučilište je dobilo na dan vrijedno izdanje “Velika povijest dubrovačke glazbe” autora don dr. sc. Mihe Demovića.
Poznato je da je tijekom svoje višestoljetne povijesti Dubrovnik snažno podupirao i kultivirao glazbu, pa je ona dosegla visoku umjetničku zrelost na svim područjima. Četiri zasebne knjige koje čine “Veliku povijest dubrovačke glazbe” podijeljene su prema sudbonosnim povijesnim događajima koji su obilježili ne samo gospodarsko-političku, nego i društveno-kulturnu, pa tako i glazbenu prošlost Dubrovnika.

“Četverosveščana knjiga “Velika povijest dubrovačke glazbe” don Miha Demovića kapitalno je djelo koje je obogatilo naše dosadašnje znanje o prošlosti
dubrovačke glazbe, a time i hrvatske glazbene kulture. Ukazuje nam na činjenicu da dubrovačka glazbena baština počiva na zapadnoeuropskim glazbenim
zasadama i da s njom čini veliku glazbenu europsku obitelj, pa je stoga iznimno
vrijedno i važno ne samo za kulturnu povijest Dubrovnika, nego i za kulturnu
povijest Hrvatske kao dijela europske kulture.” – napisala je u zaključnoj riječi Jelena Panić Grazio u Analima Dubrovnik  iz 2019. godien. Cijeli tekst možete pročitati na poveznici.